Pályázat: TIOP-1.2.3-08/1 Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra fejlesztése - "Tudásdepó Expressz"
Projekt megnevezése: Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra fejlesztése - Zalai tudástár létrehozása
Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy az ÚMFT (Új Magyarország Fejlesztési Terv) Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programja (TIOP) keretében meghirdetett Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra fejlesztése - "Tudásdepó-Expressz" pályázaton a Fejér György Városi Könyvtár pályázata is támogatásban részesült.
Hét Zala megyei könyvtár összefogásával, a megyei könyvtár konzorciumi vezetésével nagyarányú infrastruktúra-fejlesztésre került sor, mely a könyvtárak informatikai eszközparkjának bővítését, korszerűsítését, a szolgáltatási kapacitások növelését, a könyvtári integrált rendszerek fejlesztését célozta meg.
A konzorcium tagjai:
- Deák Ferenc Megyei Könyvtár (8900 Zalaegerszeg, Deák tér 6.) - konzorciumvezető
- Fáklya Művelődési Ház és Könyvtár (8868 Letenye, Szabadság tér 15.)
- Fejér György Városi Könyvtár (8360 Keszthely, Zeppelin tér 3.)
- Halis István Városi Könyvtár (8800 Nagykanizsa, Kálvin tér 5.)
- József Attila Városi Könyvtár (8900 Zalaegerszeg, Landorhegyi út 21.)
- Városi Könyvtár (8960 Lenti, Templom tér 5.)
- Zala Megyei Kórház Egészségügyi Szakkönyvtára (8900 Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós u. 1.)
Kedvezményezett: Fejér György Városi Könyvtár (Cím: 8360 Keszthely, Zeppelin tér 3., Tel.: 83/312-446)
A támogatás összege: 9 944 392 Ft
A megvalósítás időtartama: 2009. október 1. - 2010. december 31.
Közreműködő szervezet: Wekerle Sándor Alapkezelő (Cím: 1055 Budapest, Bihari János u. 5., Levélcím: 1374 Budapest, Pf. 564., Tel.: 1/301-3200, 1/301-3220)
Projekt leírás: A támogatás segítségével a keszthelyi könyvtár bővítette a távolról elérhető, online szolgáltatásainak körét, fogyatékkal élő olvasóinak könyvtárhasználati lehetőségeit, hogy a felhalmozott dokumentumvagyon mindenki számára, minél teljesebb mértékben elérhetővé váljon. 2010. év végéig a könyvtár képzési szerepének erősítése és az élethosszig tartó tanulás feltételeinek megteremtése érdekében egy modern oktatóterem kialakítására került sor, ahol ingyenes tanfolyamok keretében lehetővé vált a könyvtárhasználók, különös tekintettel a hátrányos helyzetben lévők digitális és információkeresési-felhasználói készségeinek fejlesztése. A kistérségi települések szolgáltató helyei bekapcsolódhatnak kölcsönzési rendszerünkbe, a Zalai Tudástár létrehozásával pedig, a könyvtárak elektronikus szolgáltatásai egy közös felületen váltak elérhetővé, lekérdezhetővé.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) társfinanszírozásával valósult meg.